lumikellukesed2.png

*** Teisipäeval, 12.03 2019 toimus Miina Härma Gümnaasiumis "Võrkpalli kooliliiga" põhikooli poistele. Tartu Hansa Kooli võistkond saavutas Tartu linna arvestuses I koha. See tagas ühtlasi ka edasipääsu maakondlikule finaalturniirile. 
Võistkonda kuulusid: Romet Rohtla 9c, XXX, Mihkel Mart Liim 9c, Märt Kilgi 9a, XXX, XXX, Martin Võsu 8c.  Võistkonda juhendas Priit Kuusk.

***  11.-13. märts toimus Puškini Koolis “Tartu koolide karikavõistlused pioneeripallis 7. klasside tütarlastele”,  kus võistlustules oli 9 Tartu kooli. Tartu Hansa Kooli võistkond saavutas tubli III koha. Võistkonda kuulusid: Emili Sarjas (7a), Iris Altmets (7a), Simona Vissak (7b), Katriin Jagomägi (7d), Marta Emili Teller (7d), Kertu Roomere (7d), Kadi Ilves (7d), Liisa Sütt (7d). 

Õpilasi juhendasid Triin Põder ja Kätrin Lepp.
 
*** 8. märtsil 2019 toimus Tartu Raatuse Koolis ülelinnaline inglise keele olümpiaad 8. klassidele. Osales 38 võistlejat. Meie kooli esindasid Helena Munck, Ronja Jõgi, Kelly Lääne. Õpilasi juhendas õpetaja Keit Korbits.

*** 8. märtsil 2019 toimus Tartu Hansa Koolis ülelinnaline Šotimaa viktoriin inglise keeles 6. klassidele. Osales 15 võistkonda. Meie kooli meeskond sai XV koha.  Võistlesid Even Puusepp, Henry Kuusik ja Markus Tikso ja neid juhendasid õpetajad Keit Korbits ja Karin Mitt.

*** Reedel, 01.03. toimus Tartu Ülikooli Spordihoones Eesti Koolidevahelised Meistrivõistlused Sulgpallis 2019. Põhikooli arvestuses osales kokku 26 Eesti kooli, 107 mängijaga. Tartu Hansa Kooli võistkond saavutas põhikoolide arvestuses suurepärase I koha.

Võistkonda kuulusid: Emili Pärsim 6b, Marta Emili Teller 7d, Kadi Ilves 7d, XXX, Mihkel Mart Liim 9c, XXX.  
Õpilasi juhendas ja toetas Kätrin Lepp.

*** 20.02 toimus Tartu Maaülikooli Spordihoones Tartumaa Rimi jalgpalli osavusfestival. 

1.-3. klasside arvestuses osales kokku kümme Tartu ja Tartumaa kooli. Meie kooli võistkond saavutas suurepärase I koha, võites kõik kolm osavusharjutust.
Võistkonda kuulusid: Romili Vakk 3b, Kaisa Liis Lepp 3b, Timoti Kuusk 3b, Herman Mugu 3b, Marcos Allekõrs 3d, Gren Hirmo 3c.
 
4.-5. klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond Nõo Põhikooli, Tartu Veeriku Kooli ja Elva Gümnaasiumi järgi tubli neljanda koha. Kokku osales üksteist kooli. 
Võistkonda kuulusid: Krisete Kredemann 5c, Triin Prii 5c, Sten Tomson 5c, Tanel Lepp 5c, Kristjan Kõre 5d, Rayan Raudsepp 4b, Sander Rebane 4b, Andry Ventsel 4a.
 
Tulemuste ja pildigaleriiga saab tutvuda aadressil: http://www.jalgpallkooli.ee/tulemused/
 
Õpilasi juhedasid Kätrin Lepp ja Priit Kuusk

*** 2018/19 õppeaasta piirkondlikul geograafiaolümpiaadil osalenud õpilased: Marta Emili Teller (7.d klass), Artur Jõgi (7.d klass), Liisbeth Rosenstein (7.a klass), Karl Erik Hunt ( 8.a klass), Angela Ikonen (8.b klass), Kaspar Parksepp (8.a klass), Rene Nääs (8.b klass), Rene Rodima (9.a klass), Eggert Fredrik Lundblad (9.a klass), Jaan Hendrik Pajoma (9.a klass).

Õpilasi juhendas õpetaja Sirje Peterson.

*** 2019.a. matemaatikaolümpiaadi piirkondliku vooru tulemused: 7. klasside arvestuses Henri Visnapuu (7.a klass) ja Ivan Šarapov (7.d klass). 8. klasside arvestuses Markus Roletsky (8.a klass) 14. koht, Anette Arrak (8.a klass), Stella Arusoo (8.a klass), XXX (8.c klass). 9. klasside arvestuses XXX (9.c klass) 8. koht, Karl Arthur Kade (9.a klass), Kelly Arusoo (9.b klass), Jaan Hendrik Pajoma (9.a klass).

Õpilasi juhendasid õpetajad Lea Laurimäe, Pille Masing, Aita Raudsepp, Kaja Oras.

*** Bioloogia olümpiaadi tulemused: 7. klasside arvestus: Aleks Mattias Mäekivi (7.c klass) 13. koht. 8. klasside arvestus: Ronja Jõgi (8.a klass) 16. koht, Angela Ikonen (8.b klass) 17. koht, Stella Vesi (8.c klass), Amina Rebane (8.a klass). 9. klasside arvestuses: Rene Rodima (9.a klass) 11.-12. koht, Markus Uibo (9.c klass). 

Õpilasi juhendas õpetaja Merike Kilk.

***Emakeele olümpiaadi tulemused: Klaara Käämer (8.a klass) 5-6 koht, Dagmar Strohmann (7.d klass) 16 koht. Edukalt esinesid samuti Iris Altmets (7.a klass), Greta Vind (8.c klass), Artur Jõgi ( 7.d klass), XXX (8.b klass), XXX (8.b klass), Mette Maarit Jahu (9.a klass) 14. koht.

Õpilasi juhendasid õpetajad Heili Hani, Lea Sokman, Astrid Aus, Merike Kütt. 

*** Laupäeval, 9.02 toimus Tartu Hansa Koolis "Võrkpalli Uusaastaturniir" põhikooli õpilastele (harrastajad). Meie kooli võistkond saavutas napi ühe punktilise kaotusega tubli II koha.
Võistkonda kuulusid: Iris Altmets 7a, Marta Emili Teller 7d, Gailin Savi 9c, XXX 8c, Mart Mihkel Liim 9c, XXX 9c.

Võistkonda juhendasid Triin Põder, Kätrin Lepp ja Priit Kuusk.

*** Tartu linna kunstiolümpiaadil tegi särava tulemuse Anna-Liisa Pihlap (9.a klass), kes sai II koha. Lisaks sellele veel žürii eripreemia – parim omaloominguline töö. Täname õpetaja Elle Kaljustet juhendamise eest!  Anna-Liisa esindab Hansa kooli ka vabariiklikul olümpiaadil, mis toimub 9. mail.

*** 29.-30. jaanuar toimus Tartu A Le Coq spordihoones 1.-3. klasside võrkpalli pallilahingu võistlused. Tartu Hansa Koolist osales võistlustel nii tüdrukute kui ka poiste võistkond.
Poisid pidasid pallilahingu teisipäeval. Alagrupis saavutati kaks võitu Mart Reiniku ja Forseliuse kooli üle ning napp kaotus pallilahingu hilisemale võitjale Kivilinna Koolile (15:13, 15:14). Saavutati tubli 4.-6. koht. Kokku osales 11 Tartu kooli.
Võistkonda kuulusid: Herman Mugu 3b, Tauri Ehasalu 3b, Robin Zivuv 3b, Oliver Puhtla 3a, Karl Gabriel Kikkas 3a, Oliver Karilaid 3a, XXX 3c, Marcos Allekõrs 3c.

Tüdrukud pidasid pallilahingu võistluse neljapäeval. Alagrupis saavutati kolm võitu Annelinna, Karlova ja Descartesi Kooli üle ning kaotus Katoliku Koolile. 
Saavutati tubli 4. koht, kokku osales 10 Tartu kooli. 
Võistkonda kuulusid: Mariella Härm 3b, XXX 3b, Romili Vakk 3b, Clara Xavier Costa 3b, Sandra Merilaine 3b, Anna Šarapova 3c, XXX 3d.
Õpilasi juhendasid Triin Põder ja Kätrin Lepp.

*** 22. - 24. jaanuaril toimunud koolisisesete õigekirjaolümpiaadide tulemused:

 1. klassid:
  1. Laura Kirk, 4.d (õp Merike Kütt)
  2.-3. Luisa Miia Kikas, 4.d (õp Merike Kütt)
  2.-3. Mirtel Tooming, 4.d (õp Merike Kütt)
  4. Luisa Lotta Lumikki Liias, 4.d (õp Merike Kütt)
  5. Katarina Pärli, 4.b (õp Siim Karnö)
 2. klassid:
  1. Uku Nael, 5.b(õp Astrid Aus)
  2. Lisanna Marmor, 5.b (õp Astrid Aus)
  3. Tauri Ummik, 5.d(õp Lea Sokman)
  4. Laureena Kull, 5.d (õp Lea Sokman)
  5. Krislin Paalits, 5.c (õp Heili Hani)
 3. klassid:
  1. XXX, 6.b (õp Siim Karnö)
  2. Emily Toom, 6.b (õp Siim Karnö)
  3. Alice Tšekanova, 6.c (õp Merike Kütt)
  4. Marta Selge, 6.a (õp Heili Hani)
  5. Annabel Tiido, 6.c (õp Merike Kütt)
 4. klassid:
  1. Iris Altmets, 7.a (õp Astrid Aus)
  2. Dagmar Strohhmann, 7.d (õp Lea Sokman)
  3. Kaspar Pedaja, 7.c (õp Siim Karnö)
  4. Katriin Jagomägi, 7.d (õp Lea Sokman)
  5. Simona Saaliste, 7.b (õp Kerli Varusk)
 5. klassid:
  1. Greta Vind, 8.c (õp Lea Sokman)
  2. Angela Ikonen, 8.b (õp Heili Hani)
  3. Kristina Nikulina, 8.c (õp Lea Sokman)
  4. XXX, 8.a (õp Merike Kütt)
 6. klassid
  1. Mette Maarit Jahu, 9.a (õp Merike Kütt)
  2. Jürgen Tihanov, 9.b (õp Lea Sokman)
  3. XXX, 9.b (õp Lea Sokman)
  4. Catlyn Kruus, 9.a (õp Merike Kütt)

*** 17. jaanuaril toimus Kirjanike Majas õpilasetlejate riigikonkursi Tartu linna eelvoor. Agnes Põder (9.b) võitis põhikooli vanemas vanuserühmas eriauhinna luuletuse esitamise eest. Agnest juhendas õp Lea Sokman.

*** 15. jaanuaril 2019 toimus Tartu Erakoolis ülelinnaline inglise keele viktoriin 5. klassidele. Osales 15 võistkonda. Hansa Kooli õpilaste Marin Emma Telleri, Uku Naela ja Anna Septeri  võistkond tuli 6. kohale. Neid juhendasid õpetajad Karin Noorhanni, Ene Punger ja Marika Marimaa.

*** 30. novembril 2018 toimus Miina Härma Gümnaasiumis ülelinnaline inglise keele olümpiaad 9. klassidele. Osales 38 õpilast. Hansa Kooli esindasid Ingrid Uibokand, Mette Maarit Jahu ja Markus Leivo, keda juhendasid õpetajad Keit Korbits ja Sirje Soonsein.

*** 29.novembril 2018 toimusid Tartu Ülikooli Spordihoones Tartu koolide karikavõistlused kergejõustikus. 6.-7. Klasside tüdrukute kõrgushüppevõistlusel saavutas II koha Iris Altmets. 8.-9. Klasside tüdrukute kõrgushüppevõistlusel saavutas samuti II koha XXX. 6.-7. Klasside poiste 600m jooksus saavutas XXX III koha. Sama vanuseastme kaugushüppes saavutas II koha XXX. 6.-7.klasside tüdrukute võistkond saavutas üldkokkuvõttes tugeva IV koha. Võistkonda kuulusid Anna Gladkova, Kretel Kurs, Iris Altmets, Kertu Roomere ja Liisa Sütt.

*** 12., 16. ja. 22. novembril toimus koolisisene matemaatika kooliolümpiaad, kus selgitati välja parimad II ja III kooliastmes.

4. klass - 1.koht Estêvão Xavier Costa, 2-3 koht Kelly Kuusik ja Merli Rausalu;
5. klass - 1.koht Tanel Lepp, 2.koht Triin Prii, 3.koht Liis Karilaid; 
6. klass - 1.koht Robin Mäeots , 2.koht, Emily Toom, 3.koht Annaliisa Rebane;
6. klass - 1. koht Henri Visnapuu, 2. koht Iris Altmets, 3. koht Liisbeth Rosenstein;
7. klass - 1. koht Markus Roletsky, 2.-4. koht Anette Arrak, Stella Arusoo, Tauri Kilk; 
8. klass - 1. koht Gregor Rämmal, 2. koht Karl Arthur Kade, 3. koht Jaan Hendrik Pajoma.

Täname matemaatika õpetajaid laste eduka juhendamise eest!

*** 23.november 2018 toimus ülelinnaline saksa keele maiskonnalooline viktoriin. Hansa Kooli võistkond saavutas II koha. Võistkonda kuulusid: Käroliina Kask, Eeva Lotta Herem, Gregor Rämmal. Õpilasi juhendas Eve Ploomipuu.

*** Laupäeval, 10. novembril toimusid Miina Härma gümnaasiumis Tartu koolinoorte meistrivõistlused Scrabble´is. Meie kooli esindasid võistlusel 7.d klassi õpilane Dagmar Strohmann ja 3.b tüdrukud Romili Vakk, Mariella Härm ning Kaisa Liis Lepp. Romilil õnnestus jõuda 2.-4. klasside arvestuses seitsme parema hulka.

*** 17.-20. oktoobril toimus Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali raames põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste omaloominguvõistlus, kuhu oodati Tartu-teemalisi või Tartust inspireeritud kirjanduslikke lühivorme. Töid auhinnati kahes vanuserühmas: põhikooli- ja gümnaasiumiealised. Kummaski vanuserühmas anti välja kolm auhinda.
Põhikooliõpilaste omaloomingukonkursil võitis 7.d klassi õpilane Robert Sander III koha. Õnnitleme võitjat! Robertit juhendas õp Lea Sokman.

*** Ülelinnalisel 6. klasside õpilastele mõeldud kuulamisoskust nõudvas võistlusmängus „Kõrvateritaja“ saavutas meie kooli võistkond IV koha. Võistkonda kuulusid 6.b klassi õpilased Laura Lisette Lannes, Aurelia Prost, Emili Pärsim ja Merili Tiidoma. Õpilasi juhendas Siim Karnö.

*** 17. oktoobril toimus Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas traditsiooniline ettelugemise võistlus 4. klasside õpilastele. Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali raames toimunud võistluse teemaks oli sel aastal “Kus hundist räägitakse” ning võistu loeti hundilugusid. Kretlin Rosenberg 4.a klassist võitis ettelugemisel II koha. Kretlinit juhendas õp Lea Sokman. Palju õnne!

*** Laupäeval, 13.oktoobril toimusid Abja-Paluojal üheskoos nii kuni 15a noorte Eesti meistrivõistlused kui ka Arnold Luhaääre mälestusvõistlused tõstmises. Võistluspäev oli pikk, kuid kokkuvõttes võib rahul olla. Tartu Hansa Kooli õpilane Ronja Jõgi (kehakaalukategooria kuni 58kg), saavutas  2. koha Eesti Noorte Meistrivõistlused vanuseklassis  U15 ning 2.koha A. Luhaääre mälestusvõistlusel. Palju õnne!

*** 17.10.2018 toimusid Eesti Maaülikooli spordihoones Tartu linna lahtised koolidevahelised võistlused saalihokis, kus Hansa Kooli võistkond saavutas tubli kolmanda koha. Hansa kooli tüdrukute võistkonda kuulusid Anette Arrak, Stella Arusoo, Klaara Käämer, Amina Rebane, Karoliina Salu. Õpilasi juhendas õpetaja Triin Põder.

*** 7. c klassi õpilane Ringo Auman sai Tartu Ülikooli ja Statistikaameti korraldatud statistikaülesannete koostamise võistlusel 6. ja 7. klasside arvestuses I koha.
Autasud anti kätte 28. septembril Statistikaametis võistluse lõpuseminaril, kus auhinnasaajad tutvustasid oma töid ning vastasid küsimustele. Palju õnne ja aitäh õpetajale Kaja Oras.

*** 27. septembril toimus üritus sarjast „EV 100“ XI Tartu Laulupeomuuseumi joonistusvõistlus „Mu koduke. Eestimaa läbi lapse silmade“. Võistlesid lapsed neljateistkümnest Tartu linna ja Tartumaa koolist. Toredad auhinnad panid välja Teater Vanemuine, Tartu Laulupeomuuseum ja Tartu Kunstimuuseum, maiustused firmalt TRIDENS. Töid hindasid: Signe Kivi (Tartu Kunstimuuseum), portselanikunstnik Mariliin Kindsiko-Singh ja skulptor Udeya Vir Singh. Parimate joonistajate hulka valiti Tartu Hansa kooli teise klassi õpilane Romi Loova, keda juhendas õp. Kädi Krillo. Palju õnne!

*** 25. septembril toimus Tartu linna 8. klasside õpilaste fotojaht "Tunne Karlovat". Lõbusas võistlusmängus, kus liiguti meeskondadena mööda ajaloolist Karlova linnaosa ning lahendati  erinevaid ülesandeid, saavutas Hansa kooli võistkond II koha. Võistkonda kuulisid 8.c klassi õpilased Karolin Luhamägi, Kelly Lääne, Victoria Särg ja Grete Tamm. Õpilasi juhendas Lea Sokman. Palju õnne võitjatele!

*** 20. septembril 2018 toimunud Tartu koolidevahelisel pendelteatevõistlusel saavutas Tartu Hansa Kooli 6.-7. klassi poiste võistkond II koha. Poiste võistkonda kuulusid: Karl Oskar Jürgenson, Romet Caspar Kose, Aleksandr Beltšenkov, Marko Uku Tõdu Madi, Riko Tobreluts , Robert Kirk, Renee Raiste, Even Puusepp, Kenar Koltsov, Eke Marten Raudik, Aivar Kuzin, Martin Ummik, Andreas Maasing, Mihkel Võro, Mattias Põlm, Israel Martinez Revert, Joonas Vellend, Marko Olavi Prost, Siim-Kristjan Aim, Ivan Šarapov, Robert Sander, Robin Suurpere. 
6.-7. klassi tüdrukute võistkond saavutas väga tubli IV koha 14-st osalenud koolist. Tüdrukute võistkonda kuulusid: Laura Luisa Jaakson, Sara-Maia Liiv, Ester Munoz Reguera, Emili Pärsim, Emily Toom, Heidi Lukin, Kätriin Randma, Marta Selge, Iris Altmets, Emili Sarjas, Kretel Kurs, Liisi Rebane, Simona Saaliste, Kristin Tiidoma, Laura-Liisa Otsmaa, Emili Puusepp, Emmaliis Parts, Anna Gladkova, Marta Emili Teller, Katriin Jagomägi, Kertu Roomere, Rosann Oras, Kadi Ilves.