triibud.png

* 24. mail osalesid 4. klasside õpilased  võistlustel "Lõbusad stardid" ja saavutasid 5. koha: 4.a - Janeli Moor, Kristel Puru, Lisete-Triin Laidvee, Karl Erik Õun; 4.b - Laura Lisette Lannes, Emili Pärsim, Emily Toom, Heidi Lukin; 4.c - Armeli Raag, Elise Võro, Merilin Köster, Even Puusepp; 4.d - Marta Selge, Sara-Maia Liiv, Kätriin Randma, Riko Tobreluts, Renee Raistte, Mattias Kaasik, Markus Kaasik, Armand Gerd Toompalu, Daniel Politanov, Robin Mäeots. Aitäh osalejatele ja õpetaja Õie Veberile!

* 12. mail toimus Tartu linnaraamatukogus kirjandusfestivali Prima Vista „Seitsme maa ja mere taga" raames 4. ja 5. klasside õpilaste orienteerumismäng „Peidus raamatukogu". Võistlusel osales 14 võistkonda erinevatest Tartu koolidest.
Meie koolist esinesid võistlusel edukalt 5.d klassi õpilased. Kolmanda koha saavutasid Rosann Oras ja Hanna Stiina Miljukov, neljanda koha Maarja Mändla ja Liisa Sütt ning viienda koha Laura-Lisete Kangur ja Marta Emili Teller.  Palju õnne osalejatele ja aitäh õp Lea Sokmanile õpilaste suunamise eest!

* Aprillis 2017 toimus Tallinnas, Tervise Arengu Instituudis  vabariiklik inimeseõpetuse olümpiaad, kus 5. klasside arvestuses saavutas õpilane Kriset Lisette Margareth Laiuste (5.a) II koha. Aitäh õpetajale Õie Veber õpilase eduka juhendamise eest!

* 27.aprillil toimus Hansa koolis Tartu põhikooliõpilaste kõnevõistlus, kus III koha 7.b klassi õpilane  Jürgen Tihanov  juhendaja Lea Sokman), keda aitasid meeskonnavoorus klassikaaslased Kelly Arusoo, Agnes Põder ja Sten-Erik Sukk. Õnnitleme Jürgenit ja tema meeskonda edu puhul! Aitäh õpetaja Lea Sokmanile õpilaste juhendamise eest!

* 20. - 26. aprillini toimusid Tartus ,Katoliku Hariduskeskuses ja M. Härma Gümnaasiumis, Tartu põhikoolide karikavõistlusted võrkpallis. Hansa Kooli tüdrukud saavutasid kõrge III koha. Võistkonda kuulusid: Getter-Marion Kiljak, Karin Ummik, Karmen Karita Kadakmaa 9a klassist, Ethel Uibo, Mariliis Pärn,Kristiin Ristee 9c klassist ja Grete Kull 6a klassist. Aitäh tüdrukuid juhendanud õpetaja Liina Arusele!

* 21. aprillil toimus Tartu linna 9. klasside saksa keele olümpiaad, kus Tuule Tars jagas 2.-3 kohta ja Teele Tars saavutas 4. koha. Aitäh õpetajale Eve Ploomipuu õpilaste juhendamise eest!

*6. aprillil toimus Liivi muuseumis üleriigilise Juhan ja Jakob Liivi loomingule keskendatud etluskonkursi Tartu linna ja maakonna voor. Stella Vesi (6.c kl) klass võitis konkursil 2. koha (juhendaja Lea Sokman).

* 31. märtsil toimusid Tartu linna ja maakonna õpilaste õigekirjaolümpiaadid. Meie koolist osales 22 õpilast. 4. klass: Emily Toom (4.b kl) – 18.-20. koht (juhendaja S. Karnö), Marta Selge (4.d kl) – 24.-27. koht (juhendaja K. Kõll), Marta Selge (4.d kl) – 24.-27. koht (juhendaja K. Kõll), Marten Tihanov – 32.-34. koht (juhendaja S. Karnö), Karl Markus Saar (4.b kl) – 36. koht (juhendaja S. Karnö); 5. klass: Kriset Lisette Margareth Laiuste (5.a kl) – 2. koht (juhendaja A. Aus), Iris Altmets (5.a kl) – 10. koht (juhendaja A. Aus), Kaspar Pedaja (5.c kl) – 20.-23. koht (juhendaja S. Karnö), Dagmar Strohmann 20.-23. koht (juhendaja L.Sokman), Emili Puusepp (5.b kl) – 39. koht (juhendaja S. Karnö); 6. klass: Greta Vind (6.c kl) – 15.-16. koht (juhendaja L. Sokman), Ronja Jõgi (6.a kl) – 26.-27. koht (juhendaja M. Kütt), Kristina Nikulina (6.b kl) – 32. koht (juhendaja L. Sokman), Martin Võsu – 36. koht (juhendaja L. Sokman); 7. klass: Jürgen Tihanov (7.b kl) –6. koht (juhendaja L. Sokman), Mete Maarit Jahu (7.a kl) – 16.-17. koht (juhendaja M. Kütt); 8. klass: Berta Ly Tepaskind (8.a kl) – 8.-9. koht (juhendaja A. Aus), Kerstyn Pärn (8.a kl) – 21. koht (juhendaja A. Aus), Sarah Maasikmets (8.a kl) – 23. koht (juhendaja A. Aus); 9. klass: Teele Tars (9.b kl) – 3.-4. koht (juhendaja H. Hani), Tuule Tars (9.b kl) – 3.-4. koht (juhendaja H. Hani), Ethel Uibo (9.c kl) – 9. koht (juhendaja L. Sokman),  Mariliis Pärn (8.c kl) – 14. koht (juhendaja L. Sokman). Aitäh osalejatele ja juhendajatele!

* 31. märtsil toimus Tartu linna ja maakonna õigekirjaolümpiaadil esinesid edukalt Kriset Lisette Margareth Laiuste II koht (5.a klass); Iris Altmets 10. koht (5.a klass); Berta Ly Tepaskind 8. koht (8.a klass). Aitäh õpetajale Astrid Aus!

* 13.-14. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis vabariikliku emakeeleolümpiaadi lõppvoor, kuhu oli nooremas vanuseastmes (7.-8. klass) kutsutud ka meie kooli 7.b klassi õpilane Jürgen Tihanov.  Jürgen saavutas olümpiaadil tubli 13. koha. Palju õnne Jürgenile! Jürgenit juhendas õp Lea Sokman.

* 28. veebruaril toimunud Inimeseõpetuse vabariikliku olümpiaadi 5. klassi piirkonnavoorus 2016/2017 õa Tartu linna arvestuses: I koht -Kriset Lisette Margareth Laiuste, III koht - Artur Jõgi. Suur aitäh õpilaste eduka juhendamise eest õpetajale Õie Veber!

* 16. veebruaril 2017 toimunud Nuputa võistlustel osalesid 5.-6. klassi võistkonna õpilased, kes saavutasid IV koha: Markus Roletsky 6.a, Angela Ikonen 6.b, Simona Saaliste 5.b, Kriset Lisette Margareth Laiuste 5.a. Aitäh õpilaste juhendamise eest, õpetaja Katrin Sild!

* 16. veebruaril 2017 toimunud Nuputa võistlustel saavutasid 7. klassi võistkonna õpilased IV koha: Gregor Rämmal 7.c, Jürgen Tihanov 7.b, Mihkel Mart Liim 7.c. Aitäh õpilaste juhendamise eest õpetajad Rael Tenson ja Külliki Otsa.

* 07.02 toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus, kus Hansa kooli õpilased esinesid edukalt: 7. klasside arvestuses: 19. kohta jagasid Gregor Rämmal ja Jürgen Tihanov, 41. koht Karl Arthur Kade; 8. klasside arvestuses: 8. koht Tõnis Leib, 28. koht Hans Martin Tomingas, 46. koht Berta Ly Tepaskind; 9. klasside arvestuses: 11. koht Tuule Tars, 24. kohta jagasid Teele Tars ja Mihkel Tiks, 28. koht Ethel Uibo. Suur aitäh õpetajatele Katrin Sild, Rael Tenson, külliki Otsa ja Lea Hanni!

* 07.02 Suure-Jaanis toimunud Eesti Koolispordi Liidu 6.-9. klasside segavõistkondade võrkpallivõistlustel saavutasid Hansa kooli õpilased kõrge koha: I koht - Andreas Junkin 8b, Jaan Tobias Salu 8c, Alex Vernik 8c, Getter-Marion Kiljak 9a, Karmen-Karita Kadakmaa 9a, Mariliis Pärn 9c. Aitäh õpetajale Priit Kuusk õpilaste eduka juhendamise eest!

* Tartu koolidevahelisel 4.-6. klassi võrkpalli Miniliigas saavutas Tartu Hansa Kooli võistkond II koha. Võistkonda kuulusid: Erik Paris 6b, Markus Viks 6a, Tauri Kilk 6c, Janar Kull 6c, Martin Võsu 6c. Aitäh õpetajale Priit Kuusk!

* 04.02 toimus bioloogiaolümpiaadi Tartu linna piirkonnavoor. Hansa kooli õpilased esinesid hästi ja saavutasid häid kohti erinevates vanusegruppides: Jürgen Tihanov 3 koht (7. klasside arvestuses); Rain Põld 7 koht (8. klasside arvestuses); Sarah Maasikmets 12 koht (8. klasside arvestuses); Rasmus Sepp 29 koht (8. klasside arvestuses); Richard Jõgi 30.-32 koht (8. klasside arvestuses); Tuule Tars 3 koht (9. klasside arvestuses), Teele Tars 10 koht (9. klasside arvestuses), Ethel Uibo 25 koht (9. klasside arvestuses). Suur aitäh õpetaja Merike Kilgile!

* Kirjutiste võistluse "Heategu läbi minu mõtete" žürii otsusel on Sten Mark Kuus kirjutis tunnistatud auhinnavääriliseks. 
Palju õnne tublile kirjutajale ning suur täna õpetajale Merike Käis juhendamise eest!

* Tublid matemaatikahuvilised osalesid Tartumaa pranglimise meistrivõistlused 2016-2017 üritusel ja saavutasid kokkuvõttes häid kohti: III koht - Aleksander Põldvere 1.c klass ja IV koht - Mihkel Põldvere 3.d klass. Suur aitäh õpetajatele Alvi Poolak ja Marika Rapur õpilaste juhendamise eest.

* 31. jaanuaril toimus ülelinnaline keelemäng Sõnasõda 7. klassidele. Meie kooli esindas 7.c kl võistkond, kes saavutas 3. koha. Osalesid Käroliina Kask, Carolina Kiisk, Gailin Savi, Helena Toomsalu. Täname õpetajat Astrid Aus!

* 30. jaanuaril toimus Karlova koolis emakeeleolümpiaadi Tartu linna voor. 7.-8. klassi vanuserühmas saavutas Jürgen Tihanov (7.b kl, juhendaja Lea Sokman) 9.-10. koha ning Mette Maarit Jahu (7.c kl, juhendaja Merike Kütt) 25.-28. koha. 9.-10. klassi vanuserühmas saavutas Tuule Tars 9.b klassist 10. koha (juhendaja Heili Hani) , Teele Tars 9.b klassist 14.-15. koha (juhendaja Heili Hani) ning Ethel Uibo 9.c klassist 25. koha (juhandaja Lea Sokman). Aitäh tublidele õpilastele!

* 27. jaanuaril toimus Albu põhikoolis 14. üleriigiline Tammsaare tekstide võistulugemine "Hansenist Tammsaareni". Nooremas vanuserühmas (5.-7. kl), kus osales 22 õpilast, saavutas 6.c klassi õpilane Stella Vesi  I koha. Samas vanuserühmas pälvis eripreemia 7.b klassi õpilane Jürgen Tihanov. Õpilasi juhendas õp Lea Sokman.

* Hansa kooli 1.b klassi õpilased Sandra Merilaine, Timoti Kuusk, Kaisa Liis Lepp, Tauri Ehasalu osalesid 26. jaanuaril 2017 edukalt Tartu linna 1. klasside ühismängul "Mõtleda on mõnus".

* 24. jaanuaril 2017 toimus Hansa kooli 5. klasside terviseõpetuse olümpiaad. Väga head tulemused saavutasid: I koht Kriset Lisette Margareth Laiuste 5.A 90 p; II-III koht Artur Jõgi 5.D ja Iris Altmets 5.A 89 p; IV koht Martin Ummik 5.B 86 p; V koht Katariina Liim 5.C 85 p. Täname õpetajat Õie Veber.

* 20. jaanuaril toimunud Hansa koolisisesel eesti keele õigekirjaolümpiaadil saavutasid häid tulemusi ja esindavad meie kooli Tartu linna ja maakonna õpilaste õigekirjaolümpiaadil 31. märtsil: 4. KLASS (linna 5 õpilast) 1. Karl Markus Saar, 4.b (õp Siim Karnö) 2. Marta Selge, 4.d (õp Kerli Kõll) 3. Emily Toom, 4.b (õp Siim Karnö) 4. Marten Tihanov, 4.b (õp Siim Karnö) 5. Aleksandr Beltšikov, 4.c (õp Merike Kütt); 5. KLASS (linna 5 õpilast) 1. Kriset Laiuste, 5.a (õp Astrid Aus) 2. Iris Altmets, 5.a (õp Astrid Aus) 3. Dagmar Strohmann, 5.d (õp Lea Sokman)
4. Kaspar Pedaja, 5.c (õp Siim Karnö) 5. - 6. Emili Puusepp, 5.b (õp Kerli Kõll) 5. - 6. Marta Emili Teller, 5.d (õp Lea Sokman); 6. KLASS (linna 4 õpilast) 1. Greta Vind, 6.c (õp Lea Sokman) 2. Kristina Nikulina, 6.c (õp Lea Sokman) 3. Martin Võsu, 6.c (õp Lea Sokman)
4.-5. Ronja Jõgi, 6.a (õp Merike Kütt) 4.-5. Klaara Käämer, 6.a (õp Merike Kütt); 7. KLASS (linna 4 õpilast) 1. Jürgen Tihanov, 7.b (õp Lea Sokman) 2. Mete Maarit Jahu, 7.a (õp Merike Kütt) 3. Catlyn Kruus (7.a, õp Merike Kütt) 4. Käroliina Kask (7.c, õp Astrid Aus); 8. KLASS (linna 4 õpilast) 1. Berta Ly Tepaskind, 8.a (õp Astrid Aus) 2. Kerstyn Pärn, 8.a (õp Astrid Aus) 3. Sarah Maasikmets, 8.a (õp Astrid Aus) 4. Andra Bluum, 8.c (õp Merike Kütt); 9. KLASS (linna 4 õpilast) 1. Tuule Tars, 9.b (õp Heili Hani) 2. Teele Tars, 9.b (õp Heili Hani) 3. Mariliis Pärn, 9.c (õp Lea Sokman) 4. Ethel Uibo, 9.c (õp Lea Sokman).

* Hansa kooli 6.a klassi õpilased osalesid 23. novembril 2016 Tartu Mart Reiniku koolis toimunud 6. klasside Sõnasõja võistlusel ning saavutati tubli III koht - Stella Arusoo, Patric Maibach, Kaspar Parksepp, Karoliina Salu. Täname õpetajat Merike Kütt õpilaste juhendamise eest.

* 10. detsembril toimus Tartu linna piirkonna geograafiaolümpiaad, kus esinesid edukalt meie kooli õpilased. 7. klassid: 1. koht Jürgen Tihanov, 9. koht Markus Uibo, 22. koht Andre Roos, 26. koht Eggert Fredrik Lundblad; 8. klassid:3. koht Rain Põld, 18. koht Taavi Tamm, 25. koht Kerstyn Pärn; 9. klassid: 20. koht Teele Tars. Täname heade tulemuste eest õpetajat Sirje Peterson.

*26. novembril toimus koolinoorte taaderant Tiigi Seltsimajas, kus osalesid: Ott Tooming, Mirtel Tooming, Kirke Prii, Kristiina Salu, Kätriin Kõiv, Laura-Mari Möller, Luisa Kikas, Marta Selart, Lisette Kähr, Luisa Lotta Lumikki Liias, Mart Mathias Nigol. Lapsi õpetas tantsima Marika Rapur ning saatjatena olid kaasas õpetajad Anne Kaljuste ja Anneli Erdfelt. Suur aitäh teile!

* Tartu Hansa Kooli 9.b klassi õpilased osalesid 25. novembril 2016. a ülelinnalisel saksa keele maiskonnaloolisel viktoriinil ja said eripreemia, kui parimad Saksamaa tundjad: Teele Tars, Tuule Tars, Mihkel Tiks.

* 23. novembril toimusid TÜ spordihoones koolide karikavõistlused KERGEJÕUSTIKUS. Meie kooli 6.-7. klasside tüdrukute võistkonna koosseisus saavutas 7.c klassi õpilane Sille Voitk 60 m jooksus III koha. Täname õpetajat Liina Arus!

* Oktoobris-novembris toimus Tartu linna ja maakonna õpilaste omaloominguliste lühijuttude konkurss "Meri". 4.-5. klasside õpilaste arvestuses saavutas 5.d klassi õpilane Rosann Oras lühijutuga "Sulpsatus" I koha. Täname juhendajat õp Lea Sokman!

* 16. oktoobril toimus matemaatikavõistlus PlussMiinus, kus Tartu Hansa Kooli 5A klassi õpilane Iris Altmets saavutas suurepärase III koha! Õpilase juhendaja oli matemaatikaõpetaja Triin Ojaste. Palju õnne!

* 29. septembril toimus Tartu Laulupeomuuseumis IX Tartu Laulupeomuuseumi joonistusvõistlus „Mina ja meri“. Võistlesid 1.-6.klassi õpilased 16-st Tartu linna ja maakonna koolist. Meie kooli 6A klassi õpilane Ronja Jõgi  pälvis eripreemia. Täname õpetajat Elle Kaljuste toetuse eest!