ev_100.png

Lastevanemate kooli I poolaasta teemad, kuhu palume ennast registreerida SIIN

LASTEVANEMATE KOOL

I poolaasta teemad:

SEPTEMBER:

17.septembril „Mida ootab kool vanemalt ja lapselt ning mida ootab pere koolilt?“ Vestlusringi juhib Marika Vares, Tartu Hansa Kooli õppejuht.

24.septembril „Arendav mäng – lõbus õppimisvõimalus ja koguperetegevus“ Mängime üheskoos erinevaid (laua)mänge ning arutleme, kas mäng on lihtsalt ajaveetmise võimalus või samas ka kaval võte, mis toetab lapse õpi- ja sotsiaalsete oskuste arengut ning samas pakub vahvat võimalust ühiseks ajaveetmiseks tervele perele. Vestlusringi juhivad Tartu Hansa Kooli algklasside õpetajad, külas on Brain Gamesi kaupluse esindaja rikkaliku mängude valikuga.

OKTOOBER:

1.oktoobril „Laste Sotsiaal-emotsionaalsed oskused ja nende teadlik arendamine.“ Kuidas tulla toime pettumusega, kurbuse, viha ja teiste keerukate tunnetega? Kuidas luua ja hoida suhteid? Kuidas mõista kaaslast ja hoida ennast? Kuidas teha koostööd? Kas pole, et need ja paljud teised taolised küsimused kerkivad meie vanusest sõltumata? Vestlusringi juhib Lii Kaudne, lapsevanem, sotsiaalpedagoog  ja Vaikuseminutite koolitaja.

Oktoobri esimeses vestlusringis harutame lahti sotsiaal-emotsionaalse õppimise teema – mis on need eluks vajalikud oskused, kuidas neid õpitakse ning kuidas neid õpetada. Seda teemat käsitledes lähtume soome psühhiaatri Ben Furmani olulisest mõttest: Lastel ei ole probleeme ega probleemset käitumist, lastel on omandamata oskused. Mida varem me lapsele puuduvad oskused anname, seda paremini tuleb ta elus endaga toime – nii oma sisemaalimas kui ka suhetes enda ümber.

8.oktoobril „Muutused, mis kaasnevad lapse vanuse muutumisega. Kuidas vanemana tasakaal säilitada?“ Laps läheb kooli – see ei ole mitte ainult uus lehekülg lapse haridusteel, vaid tegelikult ka vanemlikus kasvamises. Lasteaiast kooli on suur muutus – muutus süsteemis, eakaaslaste seltskonnas, ootustes lapsele/vanemale, iseseisvumise astmes, iseseisvate valikute tegemises ja paljus muus. See on lapsele väljakutseid esitav periood, kus ta vajab vanema tuge, suunamist ja mõistmist. Kuidas aga vanemana säilitada rahulik meel ja toetav hoiak ka hetkedel, kui lapse iseseisvad valikud ei tundu mõistlikud ega isegi aktsepteeritavad või nendel päevadel, kui lapse mõistmise asemel vajaksime hoopis ise mõistmist ja tuge.  Vestlusringi juhib Lii Kaudne, lapsevanem, sotsiaalpedagoog ja Vaikuseminutite koolitaja.

15.oktoobril „Aktiivne kuulamine. Kuidas rääkida lapsega nii, et ta kuulaks?“ Vestlusringi juhib Tartu HTK spetsialist.

29.oktoobril „Uni“ Uni – elementaarne, äärmiselt oluline, kuid väheväärtustatud teema. Uni on meie elu lahutamatu osa, kuid kahjuks teame sellest liiga vähe ja seetõttu ei oska oma und tervislikuna hoida. Õppides oma und haldama ja mõistma selle olulisust, saame nii enda kui ka oma laste igapäevaelu oluliselt parandada. Loeng-vestlusringi põhirõhk on lastel ja nende unevajadusel, kuid vaatame üle ka täiskasvanu unevajaduse ja mõned nipid, kuidas und tervislikuna hoida. Teeme tööd peamiste arusaamadega unest ja vajadusel korrigeerime neid. Psühholoog ilmestab loengut näidetega, kuidas ebapiisav magamine võib takistada head edasijõudmist koolis, tekitada koolitõrke või tõsiseid probleeme ärevusega. Vestlusringi juhib psühholoog Heivi Mäekivi.

NOVEMBER:

5.novembril „Isa ja laps. Loodusmatkad.“ Vestlusringi juhib TaHK hoolekogu esimees ja kogemustega matkajuht Palbo Vernik.

12.novembril „Lugemis- ja kirjutamisoskuse toetamine kodus I“ Vestlusringi juhib TaHK HEV-koordinaator, eripedagoog Merike Rand.

19.novembril „Lugemis- ja kirjutamisoskuse toetamine kodus II“ Vestlusringi juhib TaHK HEV-koordinaator, eripedagoog Merike Rand.

26.novembril „Gordoni perekool – kas moeasi või tõhus abi vanemale“ Vestlusringi juhivad Auli ja Tiit Kõnnusaar, mõlemad on psühholoogid, pere- ja paarinõustajad, Gordoni perekooli koolitajad.

 DETSEMBER:

3.detsember „Lapse iseseisvuse toetamine. Koolieelsed oskused ja kooliküpsus“ Vestlusringi juhivad Kädi Krillo, TaHK õpetaja ja lapsevanem ning Katre Kandimaa, SA TÜK kliiniline logopeed.

10.detsember „Jutt juhib ja lugu õpetab“ Vestlusringi on palutud jutuvestja.

 

 

Eelkooli õpetajad: Mariliis Kaasik, Alvi Poolak, Ingrid Jõgi ja Tiia Peedumäe.

Kaasa palume võtta vahetusjalanõud, pinali (harilik pliiats, 6 värvipliiatsit).

Kokku saadakse 28-l korral, esmaspäeviti kl 16.30 – 18.30:

I poolaastal

II poolaastal

17., 24. september 2018

7., 14., 21., 28. jaanuar 2019

01., 08., 15. oktoober 2018

04., 11., 18. veebruar 2019

Sügisvaheaeg 22.10. – 28.10.2018

Talvevaheaeg II 25.02.2019 – 03.03.2019

29. oktoober 2018

04., 11., 18., 25. märts 2019

05., 12., 19., 26. november 2018

01., 08., 15., 22. aprill 2019

03., 10., 17. detsember 2017

 

Talvevaheaeg I 24.12.2018 – 06.01.2019

 

Tunniplaanis on 3 tegevustundi (35 minutit), kus loetakse, kirjutatakse, arvutatakse, arendatakse käelist tegevust ja mängitakse arendavaid mänge. Tundide vahel on liikumispausid.

Eelkooli õppemaksu tasumine poolaasta kaupa (arve saadetakse raamatupidamisest lapsevanema e-posti aadressil):

I poolaastal (13 õppepäeva) 46 €

II poolaastal (15 õppepäeva) 54 €

Lisaks veel kogu õppeperioodi eest õppematerjali tasu (20 € terve õppeaasta kohta, lisatakse I poolaasta arvele)

Lisainfo telefonil 7461 739 või e-post kool@hansa.tartu.ee

Olete oodatud!