*** 17.-20. oktoobril toimus Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali raames põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste omaloominguvõistlus, kuhu oodati Tartu-teemalisi või Tartust inspireeritud kirjanduslikke lühivorme. Töid auhinnati kahes vanuserühmas: põhikooli- ja gümnaasiumiealised. Kummaski vanuserühmas anti välja kolm auhinda.
Põhikooliõpilaste omaloomingukonkursil võitis 7.d klassi õpilane Robert Sander III koha. Õnnitleme võitjat! Robertit juhendas õp Lea Sokman.

*** Ülelinnalisel 6. klasside õpilastele mõeldud kuulamisoskust nõudvas võistlusmängus „Kõrvateritaja“ saavutas meie kooli võistkond IV koha. Võistkonda kuulusid 6.b klassi õpilased Laura Lisette Lannes, Aurelia Prost, Emili Pärsim ja Merili Tiidoma. Õpilasi juhendas Siim Karnö.

*** 17. oktoobril toimus Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas traditsiooniline ettelugemise võistlus 4. klasside õpilastele. Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali raames toimunud võistluse teemaks oli sel aastal “Kus hundist räägitakse” ning võistu loeti hundilugusid. Kretlin Rosenberg 4.a klassist võitis ettelugemisel II koha. Kretlinit juhendas õp Lea Sokman. Palju õnne!

*** Laupäeval, 13.oktoobril toimusid Abja-Paluojal üheskoos nii kuni 15a noorte Eesti meistrivõistlused kui ka Arnold Luhaääre mälestusvõistlused tõstmises. Võistluspäev oli pikk, kuid kokkuvõttes võib rahul olla. Tartu Hansa Kooli õpilane Ronja Jõgi (kehakaalukategooria kuni 58kg), saavutas  2. koha Eesti Noorte Meistrivõistlused vanuseklassis  U15 ning 2.koha A. Luhaääre mälestusvõistlusel. Palju õnne!

*** 17.10.2018 toimusid Eesti Maaülikooli spordihoones Tartu linna lahtised koolidevahelised võistlused saalihokis, kus Hansa Kooli võistkond saavutas tubli kolmanda koha. Hansa kooli tüdrukute võistkonda kuulusid Anette Arrak, Stella Arusoo, Klaara Käämer, Amina Rebane, Karoliina Salu. Õpilasi juhendas õpetaja Triin Põder.

*** 7. c klassi õpilane Ringo Auman sai Tartu Ülikooli ja Statistikaameti korraldatud statistikaülesannete koostamise võistlusel 6. ja 7. klasside arvestuses I koha.
Autasud anti kätte 28. septembril Statistikaametis võistluse lõpuseminaril, kus auhinnasaajad tutvustasid oma töid ning vastasid küsimustele. Palju õnne ja aitäh õpetajale Kaja Oras.

*** 27. septembril toimus üritus sarjast „EV 100“ XI Tartu Laulupeomuuseumi joonistusvõistlus „Mu koduke. Eestimaa läbi lapse silmade“. Võistlesid lapsed neljateistkümnest Tartu linna ja Tartumaa koolist. Toredad auhinnad panid välja Teater Vanemuine, Tartu Laulupeomuuseum ja Tartu Kunstimuuseum, maiustused firmalt TRIDENS. Töid hindasid: Signe Kivi (Tartu Kunstimuuseum), portselanikunstnik Mariliin Kindsiko-Singh ja skulptor Udeya Vir Singh. Parimate joonistajate hulka valiti Tartu Hansa kooli teise klassi õpilane Romi Loova, keda juhendas õp. Kädi Krillo. Palju õnne!

*** 25. septembril toimus Tartu linna 8. klasside õpilaste fotojaht "Tunne Karlovat". Lõbusas võistlusmängus, kus liiguti meeskondadena mööda ajaloolist Karlova linnaosa ning lahendati  erinevaid ülesandeid, saavutas Hansa kooli võistkond II koha. Võistkonda kuulisid 8.c klassi õpilased Karolin Luhamägi, Kelly Lääne, Victoria Särg ja Grete Tamm. Õpilasi juhendas Lea Sokman. Palju õnne võitjatele!

*** 20. septembril 2018 toimunud Tartu koolidevahelisel pendelteatevõistlusel saavutas Tartu Hansa Kooli 6.-7. klassi poiste võistkond II koha. Poiste võistkonda kuulusid: Karl Oskar Jürgenson, Romet Caspar Kose, Aleksandr Beltšenkov, Marko Uku Tõdu Madi, Riko Tobreluts , Robert Kirk, Renee Raiste, Even Puusepp, Kenar Koltsov, Eke Marten Raudik, Aivar Kuzin, Martin Ummik, Andreas Maasing, Mihkel Võro, Mattias Põlm, Israel Martinez Revert, Joonas Vellend, Marko Olavi Prost, Siim-Kristjan Aim, Ivan Šarapov, Robert Sander, Robin Suurpere.
6.-7. klassi tüdrukute võistkond saavutas väga tubli IV koha 14-st osalenud koolist. Tüdrukute võistkonda kuulusid: Laura Luisa Jaakson, Sara-Maia Liiv, Ester Munoz Reguera, Emili Pärsim, Emily Toom, Heidi Lukin, Kätriin Randma, Marta Selge, Iris Altmets, Emili Sarjas, Kretel Kurs, Liisi Rebane, Simona Saaliste, Kristin Tiidoma, Laura-Liisa Otsmaa, Emili Puusepp, Emmaliis Parts, Anna Gladkova, Marta Emili Teller, Katriin Jagomägi, Kertu Roomere, Rosann Oras, Kadi Ilves.