sygis2.png
  • 20. septembril toimus Tartu linna koolidevaheline teatejooksupäev Tamme staadionil, kus meie kooli 8-9 klassi võiskond (15 poissi+15 tüdrukut) saavutas pendelteatejooksus II koha.
    Võistkonnas osalesid:
    8a: Grete Kivisaar, Anni Britta Pajoma, Kristofer Leping;
    8b: Merily Kliimar, Kertrud-Geddily Maasik, Annett Pendarov, Juan Pablo Munoz Rubiales, Hendrik Hütt, Hendrik Pungar, Indrek Roosiväli, Silver Saar;
    8c: Karina Aktanajeva, Iris Vaagen, Maria Volk, Taavi Kaasik, Karl-Miikael Mirka
    9a: Kadri Uiga, Kaisa Andres, Karl Pääsik, Kunnar Raiv, Karl Võsokov, Domenik Vaiksaar
    9b: Heleriin Kõrgesaar, Tuuli Jürgenson, Erik Haldna;
    9c: Mona Roots, Eliise Kikas, Merily Viira, Sten Egert Kivisalu, Glen Jamalainen;
    6-7 klassi poisid (20) saavutasid pendelteatejooksus III koha.
    Täname meie kehalise kasvatuse õpetajaid - Rein Meister, Õie Veber, Liina Arus, Priit Kuusk.

  • 1.-8. oktoobril toimunud Tartu koolidevahelisel jalgpalliturniiril Annelinna kunstmuruväljakul saavutasid meie kooli 4-5 kl ja 6-7 klassi poisid mõlemad III koha.
    4-5 klass: Mirko Mitt, Raiko Randlahe, Taavi Tamm, Jürgen Mikk, Jaan Tobias Salu, Oliver Lill, Kaspar Kinko, Markkus Suun, Andras Korotkov, Markus-Tom Tomson, Viljar Vissor.
    6-7 klass: Karl Õigus, Jan Marten Leivo, Kristofer Reinberg, Joonas Salu, Rudolf Saluoks, Valmar Alve, Chris Heinakroon, Siim Mällo.
    Täname õpetajaid: Priit Kuusk, Rein Meister ja Peep Nurm.

  • 31. oktoobril toimus Tartu Kivilinna Gümnaasiumis ülelinnaline tõlkekonkurss eesti keelest vene keelde, kus meie kooli 10 B klassi õpilane Anneli Pütsepp saavutas V koha ning õpilane Alesja Aksjonova (10B) VII koha.
    Täname edukat juhendajat õp. Irina Fedossovat.

  • Üleriigilisel Goethe tõlkevõistlusel saavutas III koha 12 B klassi õpilaneAnette Tilk ja IV koha 9 B klassi õpilane Hanna Lisett Lubi.
    Täname õpetaja Eve Ploomipuud.

  • Saksa keele maiskonnalisel viktoriinil Tartu linna ja maakonna õpilastele saavutasid I koha 9 B klassi õpilased Hanna Lisett Lubi, Tuuli Jürgenson ja Maali Tars ning II koha 9 B klassi õpilane Erik Haldna ja 8 C klassi õpilased Kristin Kontro ning Maria Volk.
    Täname õpetaja Eve Ploomipuud.

  • Üleriigilisel kodanikupäeva viktoriinil saavutas põhikooli arvestuses II koha 9 B klassi õpilane Tuuli Jürgenson ja gümnaasiumi arvestuses III koha 12 B klassi õpilane Karina Köörna.
    Täname õpetaja Riina Voltrit.

  • Juhan Sütistele pühendatud etluskonkursil Ilmatsalus saavutas II koha 11B klassi õpilane Janika Talvar.
    Täname õpetaja Lea Sokmani.

  • Tartu Keskkonnahariduse Keskuse ülelinnalisel viktoriinil 8. ja 9. klasside õpilastele saavutasid I koha 9B kassi õpilased Maali Tars, Magnar Vares ja Tuuli Jürgenson ning II koha 9B klassi õpilased Hendrik Hiir, Heleen Sillasoo ja Tessa Noormann.
    Täname õpetaja Ana Valdmanni.

  • Üleinnalisel saksa keele olümpiaadi Tartu linnavoorus saavutas gümnaasiumi arvestuses IV koha õpilane Anette Tilk 12B klassist ja samas arvestuses V
    koha õpilane Hanna-Lisett Lubi 9B klassist.
    Täname õpetaja Eve Ploomipuud.

  • Eesti Rahva Muuseumi 2012. aasta koolidevahelisel üleriiklikul joonistamisvõistlusel saavutas III koha õpilane Karoliina Tomasson 6A klassist ja eripreemia õpilane Geterly Sepp 8B klassist.
    Täname õpetaja Elle Kaljustet.

  • 8. detsembril toimus Tartus ülelinnaline geograafiaolümpiaad, kus meie kooli õpilased esinesid suurepäraselt:
    Maali Tars (9B) - I koht, Karmel Kuusik (10B) - VI koht, Pilleriin Jukk (7A) - VII - IX koht, Joonatan Oras (7A) - X koht, Kadri Uiga (9A) - X koht.
    Täname õpetaja Sirje Petersoni.

  • 15. detsembril Tartu Kunstigümnaasiumis toimunud Jõuluturniiril võrkpallis saavutas meie kooli segavõistkond hinnalise III koha. Võistkonda kuulusid:
    Grete Kivisaar, Lee Zettur, Elina Mäll, Kristiina Teder, Marek Raat, Martin Pääsik, Reigo Harkmann, Revo Posti.
    Täname õpetajaid Kätrin Vilkmanni ja Priit Kuuske.

  • Üleriigilisel õpilasleiutiste konkursil saavutas 5. - 9. klasside arvestuses I preemia meie kooli 5B klassi õpilane Marko Laanemäe leiutisega "Kaevuohutuse turvavõrk".
    Täname väga edukat juhendajat õp. Jaan Oleskit.

  • 19. jaanuaril toimunud piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutas meie kooli 8B klassi õpilane Rauno Lillemets 8-ndate klasside arvestuses II/III koha ning 9B klassi õpilane Tuuli Jürgenson 9-ndate klasside arvestuses IV koha.
    Täname väga edukaid juhendajaid õp. Anne Kelust ja õp. Katrin Silda.

  • 24. jaanuaril toimunud Tartu linna põhikoolide etluskonkursil omistati meisterilmekuse eripreemia meie kooli 7A klassi õpilasele Vivian Vigelile.
    Täname edukat juhendajat õp. Astrid Ausi.

  • 25. jaanuaril toimus Albus X üleriigiline võistulugemine "Hansenist Tammsaareni", kus 8. -9. klasside arvestuses omistati eripreemia meie kooli 9B klassi õpilasele helena Põldmaale.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Astrid Ausi.

  • 31. jaanuaril toimunud Tartu linna gümnaasiumiõpilaste etluskonkursil tuli võitjaks meie kooli 11B klassi õpilane Janika Talvar.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Lea Sokmani.

  • Tartu linna bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid suurepäraseid tulemusi meie õpilased:
    7-ndate klasside arvestuses: Joonatan Oras (7A) - III koht, Henri Konsap (7 B) - VII koht, Meeri Jürgenson (7A) - VIII-XI koht.
    Õpilasi juhendas õp. Merike Kilk.
    8-ndate klasside arvestuses: Lotte Suislepp (8A) - V koht, Loviisa Lindpere (8A) - VII koht.
    Õpilasi juhendas õp. Merike Kilk.
    9-ndate klasside arvestuses: Maali Tars (9B) - I koht, Tuuli Jürgenson (9B) - III-IV koht, Kadri Uiga (9A) - VIII koht, Hendrik Hiir (9 B) - IX-XI koht.
    Õpilasi juhendas õp. Ana Valdmann.
    11-ndate klasside arvestuses: Kerlin Sepp (11 B) - X-XI koht.
    Õpilast juhendas õp. Ana Valdmann.
    12-ndate klasside arvestuses: Vladislav Stafinjak (12 B) - VIII koht.
    Õpilast juhendas õp. Merike Kilk.
    Täname väga edukaid juhendajaid õp. Merike Kilki ja Ana Valdmanni.

  • Tartu linna 5. klasside inglise keele viktoriinil 8. veebruaril saavutas meie kooli võistkond koosseisus Tuule Tars ja Teele Tars 5B klassist ning
    Mario Remmel 5A klassist ilusa II koha.
    Täname väga edukaid juhendajaid õp. Hille Uustalu ja Tiia Salu.

  • 9. veebruaril tomunund emakeeleolümpiaadi Tartu linnavoorus saavutasid 7. kasside arvestuses III ja IV koha jagamise 7C klassi õpilased Eliis Simson ja Katre Uibo.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Merike Kütti.

  • 9. klasside arvestuses saavutas IV ja V koha jagamise 9A klassi õpilane Helga Paulsen.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Astrid Ausi.

  • 11. klasside õpilaste hulgas saavutas II koha 11A klassi õpilane Janika Talvar.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Merike Kütti.

  • 15. veebruaril toimunud Tartu linna põhikoolide korvpalli meistrivõistlustel, mis toimus Raatuse Gümnaasiumis, saavutas pingelises võitluses kõrgeima I koha meie kooli võistkond koosseisus: Riiv Siimon 8A, Indrek Roosiväli 8B, Karl-Martin Luik 9A, Karl Võsokov 9A, Erik Haldna 9B, Jan Verner Pulles 9B, Kristian Karel Ööpik 9B, Artur Bergmann 9B, Glen Jamalainen 9C.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Rein Meistrit.

  • Inglise keele piirkondlikul õigekirjavõistlusel jagas IX ja X kohta 6A klassi õpilane Liisbet Palm.
    Täname edukat juhendajat õp. Karina Reinmanni.

  • Matemaatika piirkondlikul olümpiaadil saavutas väga tubli III ja V koha jagamise 5C klassi õpilane Ethel Uibo ning tubli IX koha 6 A klassiõpilane Ellen Leib. Täname väga edukaid juhendajaid õp. Lea Hannit ja Ülle Reinsoni.

  • Tartu linna koolidevahelisel 5. ja 6. klasside miniliigaturniiril võrkpallis saavutas suurepärase III koha meie kooli võistkond koosseisus:
    Karin Ummik 5A, Triin Pärn 5A, Karmen Kadakmaa 5A, Ethel Uibo 5C, Liisa Mihhailova 5C, Hedvig Pungar 6A, Helen Ennok 6A.
    Täname võistkonna väga edukat ettevalmistajat õp. Liina Arust.

  • Tartu linna 9.-12. klasside õigekirjaolümpiaadil saavutas Tuuli Jürgenson 9. klasside arvestuses 7.-9. koha ning Kaarel Kalda 10. klasside arvestuses 2. koha.
    Täname õpilaste väga edukaid juhendajaid õpetajaid Astrid Ausi ja Lea Sokmani.

  • Hele-Andra Kuulmets (11B) osales edukalt Vanemuise teatri loomekonkursil "NÄGIN TEATRIT!". Hele Andra kirjutatud arvustus etenduse "Tagasi Eestisse" kohta valiti konkursi paremate tööde hulka ning teda premeeriti kutsega teatrietendusele.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Merike Kütti.

  • 28. veebruaril toimus Tartu linnaraamatukogu lasteosakonnas muistendite detektiivimäng, milles osalesid edukalt 5.c klassi õpilased. Kennert Heinalo ja Sven Rico Sõlg saavutasid oma paariga 3. koha.
    Täname väga edukat juhendajat õpetaja Lea Sokmani.

  • Ülelinnalisel saksa keele taidluskonverentsil saavutas suurepärase II koha meie 7A klassi õpilane Vivian Vigel.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Eve Ploomipuud.

  • 1. märtsil 2013 toimus Miina Härma Gümnaasiumis Tartu linna ja maakonna 5.-8. klassi õpilaste õigekirjaolümpiaad. Meie koolist osales olümpiaadil
    11 õpilast.
    Tartu linna õpilaste hulgas võitis
    5. klasside arvestuses 2. koha Tuule Tars (5B), 5. koha Teele Tars (5B, mõlema õpetaja on Diana Annast) ning 8. koha Mariliis Pärn (5C, õpetaja Lea Sokman).
    6. klasside arvestuses saavutas 4. koha Liisbet Palm (6A, õpetaja Merike Kütt).
    7. klasside arvestuses tuli 6. kohale Eliis Simson (7C) ning 7.-8. kohale Katre Uibo (7C, mõlema õpetaja on Merike Kütt).
    8. klasside arvestuses saavutas 5. koha Karina Aktanajeva (8C) ning 9.koha Kristin Kontro (8C, mõlema õpetaja on Lea Sokman).
    Palju õnne võitjatele!

  • Üleriigilisel tööõpetuse õpilaskonkursil saavutas kategoorias "Lõngatööd" IV koha 8C klassi õpilane Karina Aktanajeva ning kategoorias "Tarbi targalt", IV koha 8A klassi õpilane Lotte Suislepp.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Ebe Palgit.

  • Tartu Keskkonnahariduse konkursil "Hea Loodusetundja", mis toimus 27.02 - 1.03 saavutasid 8. - 9. klasside arvestuses väga tubli I koha 9B klassi
    õpilased Maali Tars ja Tuuli Jürgenson.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Ana Valdmanni.

  • Tartu linna ja maakonna saksa keele tõlkevõistlusel 7. veebruaril saavutas väga tubli I ja II koha jagamise 12B klassi õpilane Annete Tilk ja samuti väga hinnatava IV ja V koha jagamise 9B klassi õpilane Hanna-Lisett Lubi.
    Täname väga edukat juhendajat õp. Eve Ploomipuud.

  • Tartu linna ja maakonna kunstiolümpiaadil saavutas III koha 10A klassi õpilane Gerda Nurk ja VI koha 8B klassi õpilane Geterly Sepp.
    Täname õpilaste suurepärast juhendajat õpetaja Elle Kaljustet.

  • 6. aprillil Tartu Descartes'i Lütseumis toimunud Tartu koolide VI lahtistel karikavõistlustel maletasid end väga kõrgele II kohale 11B klassi õpilane Emil Zeludkov ja 6C klassi õpilane Iljas Abukabarov.

  • 26. märtsil toimus Tamme Gümnaasiumis vene keele olümpiaad, kus suurepäraselt esinesid meie kooli 7 C klassi õpilased:
    Eliis Simson - III koht, Killu Altsaar - V koht, Katre Uibo - VI koht.
    Täname õpilaste väga edukat juhendajat õp. Ellen Lõiv Lossmanni.

  • Möödunud aasta sügisel kuulutasid Ann ja Ants Roos juba 21. korda välja üleriigilise Sten Roosi muinasjutukonkursi. Konkursile laekus 246 tööd.
    6. aprillil autasustati Tallinna raekojas tänavuse muinasjutukonkursi võitjaid. ŽŽürii, kuhu kuulusid konkursi korraldajad Ann ja Ants Roos, kirjandusteadlane Krista Kumberg, Eesti Lastekirjanduse Keskuse töötajad Ülle Väljataga ja Leida Olszak ning ajakirja Hea Laps peatoimetaja Leelo Tungal, tunnistas ergutusauhinna vääriliseks meie kooli 5C klassi õpilase Kirke Klaisi muinasjutu „Elutoa Uks“ (õp Lea Sokman). Ülle Väljataga eripreemia pälvis 8C klassi õpilane Karina Aktanajeva muinasjutuga „Frikadell, kes ära lendas“ (õp Lea Sokman).

  • Meie kooli õpilased olid väga edukad JA Eesti 2013. aasta õpilasvõistlustel.
    Põhikooli vanem vanuserühm (7.-9. klass): Liis Vähi (7A) – ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel I koht ja reklaamivõistlusel parim reklaamplakat tegutsevale ettevõtjale, Jan Kulbin (9B) – reklaamivõistlusel parim videoreklaam.
    Põhikooli noorem vanuserühm (4.-6. klass): Kasper Kürsa (6B) – ettevõtlusmuinasjuttude võistlusel III koht, Robert Sokman ja Jürgen Tosso (6B) – reklaamivõistlusel III koht.
    Täname õpilaste väga edukat juhendajat õp. Merle Havikot.

  • Tartumaa, Võrumaa ja Pärnumaa 2013.a. veebipõhisel aineviktoriinil inimeseõpetuses saavutasid väga kõrgeid tulemusi meie kooli õpilased:
    5. - 6. klasside arvestuses: Lea Sophie Noe - 6B - III ja IV koha jagamine, Iris Niinemets - 6B - V koht, Ellen Leib - 6A - VI-VIII koht
    7. - 8. klasside arvestuses: Eleri Leht 8C - IX-XI koht.
    Täname õpilaste suurepärast juhendajat ja teelesaatjat õp. Õie Veberit.

  • Tartu linna inglise keele olümpiaadil 8. klassidele saavutas erakordselt suurepärase I koha 8C klassi õpilane Kristin Kontro!
    Täname õpilase suurepärasest juhendajat õpetaja Karina Reinmanni.

  • Tartu linna ja Tartumaa koolide 1. - 3. kl tütarlaste joonistuskonkursil "Rahvuslik nukk" tulid I - III koha sisse kaks 2B klassi tüdrukut Elis Treial ja Angela Ikonen. Parimaid selle konkursi joonistusi saab vaadata Tartu Linnaraamatukogus kuni 31. maini.
    Täname õpilasi väga hästi joonistama õpetanud Merike Käisi.

  • Üleriigilisel autojoonistuse võistlusel 1. - 6. klassidele saavutas suurepärase I koha 2B klassi õpilane Andre Gudmar Toompalu, kelle juhendajaks oli õp. Merike Käis! Ja samal võistlusel saavutas 6. klasside arvestuses tubli VII koha 6B klassi õpilane Reimo Soover, kelle edukaks juhendajaks oli õp. Elle Kaljuste.

  • Eesti Metsaseltsi poolt Metsanädal 2013 raames korraldatud üleriigilise joonistusvõistluse „Metsavaht hunt" tulemused:
    vanuserühmas 7-9 klass III koht Karina Aktanajeva (8C).
    Täname õpilase väga head juhendajat õp. Elle Kaljustet.

  • 30.04 toimus Tartu Miina Härma gümnaasiumis tütarlaste Tartu põhikoolide meistrivõistlused võrkpallis, kus meie kooli võistkond saavutas tubli III
    koha. Võistkonda kuulusid: Annett Pendarov, Kadi Kilgi, Grete Kivisaar, Grethe Audova, Eleri Leht, Kirke Paris.
    Täname võistkonna juhendajaid Õie Veberit ja Kätrin Vilkmanni.

  • 1. mail toimus Miina Härma Gümnaasiumis Tartu linna koolide meistrivõistlused sulgpallis. Ainukese koolina oli meie kool esindatud nii põhikooli kui ka gümnaasiumi võistkonnaga.
    Meie kooli põhikooli võistkond saavutas I koha koosseisus: Eliise Kikas 9 kl, Karina Kapanen 6 kl, Kristel Kilk 6 kl, Andres Roogsoo 9 kl, Taavi Kaasik 8 kl.
    Gümnaasiumi võistkond saavutas tasavägises kohtumises 3:2 kaotusega II koha.
    Tamme gümnaasiumi järel koosseisus: Sigrid Liivak 12 kl, Elina Mäll 10 kl, Heiko Zoober 10 kl, Sten Rääbis 11 kl, Hendrik Neemre 10 kl, Revo Posti 10 kl.
    Õpilased valmistas ette ja juhendas suurepäraselt meie õpetaja Kätrin Vilkmann.

  • Üleriigilisel õpilaste raamatuarvustuste võistlusel saavutas oma tööga "Ulakass" eripreemia 9B klassi õpilane Julia Kurg.
    Täname õpilase väga edukat juhendajat õp. Astrid Ausi.

  • Üleriigilisel bioloogiaolümpiaadil saavutas suurepärase III koha 9B klassi õpilane Maali Tars.
    Täname õpilase väga edukat juhendajat õp. Ana Valdmanni.

  • Esmaspäeval, 27. mail toimus Tähtvere dendropargis karjääriorienteerumine Tartu linna ja maakonna 8. klasside õpilastele. Osales 10 võistkonda.
    Meie kooli võistkond saavutas 2. koha. Võistkonda kuulusid 8.c klassi õpilased Kristin Kontro, Iris Vaagen, Henrik Hansson ja Andreas Otsus.
    Õpilased saatis väga edukalt võistlema õp. Lea Sokman.

  • 25. aprillil toimunud piirkondlikul inimeseõpetuse olümpiaadil saavutas VIII koha 8 C klassi õpilane Kristin Kontro. Tema väga edukaks juhendajaks
    oli õp. Õie Veber. Samal võistlusel saavutas IX koha 7 A klassi õpilane Meeri Jürgenson.
    Tema väga edukaks juhendajaks oli õp. Mario Mäeots.