kitsed.png

Sõnause preemiareis viis Hansa kooli õpilased Vabamusse, Proto avastuskeskusesse  ja presidendi vastuvõtule.

2. juunil oli 46 Hansa kooli õpilasel ja 5 õpetajal erakordne võimalus võtta osa Sõnause sõnakorje parima koolikollektiivi preemiareisist Tallinnasse. Reis algas Vabamu muuseumi külastusega, kus Sõnause võistluse korraldajad tegid lühikese kokkuvõtte sõnakorje tulemustest ning seejärel said õpilased audiogiidi abil tutvuda Eesti ajalooga  okupatsiooniaastail. Vabamust siirduti Proto avastuskeskuses, et panna end proovile virtuaalreaalsuses ja lustida  kümnetel erinevatel innovaatilistel atraktsioonidel.

Päeva oodatuim sündmus oli kohtumine president Kersti Kaljulaidiga. Uhke oli Kadrioru roosiaias istuda ühises vestlusringis presidendiga, kuulata tema mõtteid keelest, riigist, haridusest ja inimestest ning saada presidendilt vastuseid oma  küsimustele. Kohtumise lõpetas fotosessioon ning maitsev suupistelaud.

Päeva lõpuks tehti õpetaja Siim Karnö juhtimisel ringkäik Kadrioru pargis. Koju saabudes olid kõik väsinud, kuid õnnelikud. Suur aitäh okupatsioonimuuseumile Vabamu suurepärase reisi eest!

Tartu Hansa Kooli õpilaste tagasiside Sõnause preemiareisi kohta 02.06.2021

Mulle meeldis Vabamu, kuna seal sai palju uut teada. Protos oli ka huvitav virtuaalrealsuses mängida. See oli täiesti uus kogemus. (Andry, 6. klass)

Mulle meeldis presidendi vastuvõtul. Oli selline põnev tunne ja väga huvitav oli kuulata presidendi juttu. Mulle meeldis presidendiloss Kadriorus ja ka selle aed oli väga ilus. (Lisell, 6. klass)

Vabamus olid mu lemmikud veemasin ja pimedad kohad, need olid hirmutavad. Mulle meeldis ausalt öeldes kõik. (Sander, 6. klass)

Mulle meeldis terve päev, sest see oli täis põnevust ja lusti. Kõige rohkem meeldis Proto keskus, sest seal oli teine maailm ja sa ei osanud midagi seal oodata. (Stenver, 6. klass)

Mulle meeldis Vabamus kõige rohkem pakkida kohvrit, teha teatrit ja sõita rongiga. Need olid kõige põnevamad. Protos meeldis mulle kõige enam rattaga sõita, prillidega joonistada, tasakaalulindi peal kõndida ja süüa. Presidendiga kohtumisel meeldis mulle kõik. (Aliise-Gea, 4. klass)

Minule meeldis väga Vabamu ja roosiaed. Kõige põnevam oli presidendi külastus. Olen väga rõõmsalt meelestatud sellest reisist. (Averiin, 4. klass)

Minu muljed pärast seda päeva olid väga head, kuna Vabamu, Proto ja veel presidendi juures oli väga põnev. Olen õnnelik, et sain sellise võimaluse. Sooviks veelgi selliseid päevi! Läheks kindlasti Vabamusse ja Protosse perega. Palju uusi teadmisi sain ka. Tänan sellise päeva eest! (Emma Teele, 4. klass)

Mulle meeldis kõik väga! Mulle meeldis, et Vabamus oli töötav veeautomaat. Protos olid lahedad virtuaalreaalsuse mängud. Mulle meeldis ka see, et pärast kohtusime presidendiga ja saime Tallinna ja üldse kogu Eesti kohta palju teada. Mulle meeldis väga!! :) :) (Timo, 4. klass)

Mulle meeldis väga käia igas kohas. Eriti meeldis mulle käia Proto avastuskeskus, kuna mulle meeldib teha asju virtuaalreaalsuse prillidega. Muidugi meeldis mulle käia ka Vabamus, kuna mulle meeldib teada saada ajaloost. Aga väga tore oli käia presidendiga kohtumas ja see oli väga vahva, et sain seda teha. (Carmella Krislin, 4. klass)

Mulle meeldis väga 2. juuni päev. Eriti meeldis mulle Proto avastuskeskus, kuna see oli väga tore ja tänapäevane ja samas ka rääkis vanadest sõidukitest. Toit oli maitsev, aga see oleks võinud olla natuke suurem. Vabamus oli ka tore, sest seal sai omas tempos teha nutigiidiga ekskursiooni ja mulle meeldis ka Vabamu sellepärast, et seal sai asju ise katsuda. Presidendi kõne oli väga huvitav ja need snäkid, mis seal anti, olid väga maitsvad! (Karin, 4. klass)

Mulle meeldis väga kogu päev. Vabamus sai juurde uusi teadmisi ning põnev oli vaadata vanaaegseid asju. Protos meeldis mulle kõige rohkem see kino, kus VR-prillidega oli nagu Ameerika mägedel. Seal sai ise uurida ja tegutseda. Presidendi juures meeldis mulle teda kuulata. Seal oli väga ilus. Toit oli super! Jäin kogu päevaga väga rahule. Loodan, et selliseid üritusi toimub veel palju. (Brenda, 5. klass) 

Vabamu muuseum oli silmaringi laiendav ja muutis koolis õpitu reaalsemaks. Näituse ülesehitus tõi meieni päris inimeste reaalsed lood ning kõige meeldejäävam oli nii mulliveemasin kui ka Soome raadiokanalite püüdmine. Proto avastustehas viis meid samuti ajas tagasi, kuid läbi virtuaalse reaalsuse. Saime ise juhtida autot, kuumaõhupalli, allveelaeva ja lennukit ning sõita läbi maakera. Eriti lõbus ja adrenaliini tekitav oli prillid peas koos kaaslasega koostöö tegemine ning konveierlindil töötamine. Päeva tipphetkeks kujunes siiski presidendiga roosiaias kohtumine. Vestlesime nii Sõnause võistlusest, eesti keele hoidmisest ja kasutamisest kui ka haridusest. (Marta Emili, 9. klass)