lumikellukesed2.png

Viimasel koolipäeval enne sügisvaheajale jäämist rändasime koos kõigi kolmandate klasside lastega Astrid Lindgreni lapsepõlveradadel. Korraldasime üheskoos teemapäeva, mille keskmes olid Lindgreni raamatud ja nende tegelased.

Päeva alguses jutustas õpetaja Ilona meile Astrid Lindgreni elust ja näitas juurde pilte fotoraamatust. Järgmiseks osalesid lapsed rühmadena digiviktoriinis, kus tuli näidata oma teadmisi loetud raamatute tegelaste kohta. Ülesanne oli väga haarav ning laste rõõmujoovastus õigete vastuste tabamise üle kohati kõrvulukustav! Kui viktoriin peetud, jagunesid lapsed uuesti oma klassidesse - järgnes loetud raamatute tutvustamine. Oktoobrikuu keskpaigaks oli lastel ülesandeks lugeda läbi vähemalt üks Astrid Lindgreni juturaamat. Loetelu raamatutest, mida lapsed üksteisele soovitasid, oli rikkalik, ulatudes „Bullerby lastest” kuni „Vendade Lõvisüdameteni”. Osavamad lugejad esitasid kaaslastele ka lõigu raamatust. Raamatute tutvustamisele järgnes rühmatööna loetud raamatu kohta reklaamplakati meisterdamine ning selle esitlemine. Vahepausina käisime õues ja saime õpetajate Anne ja Elli juhendamisel kõik koos tantsu lüüa. 

Lõpetuseks kogunesime jälle kõik kolmandikud ühtekokku, et laulda L. Tungla ja P. Ripsi laulu „Lapsepõlv on lahe aeg", mis oma sõnumi pooles väga kenasti Astrid Lindgreni loominguga kokku kõlab. Lisaboonusena vaatasime filmi Bullerby lastest.

Kokkuvõtteks arvasid lapsed, et see oli väga tore päev. Enim meeldivate tegevuste hulka arvati absoluutselt kõik toimunud tegevused! Lapsepõlv on tõepoolest lahe aeg, eriti kui selle üheks osaks on Astrid Lindgreni unustamatud raamatud. Loodetavasti said lapsed sellest päevast innustust ja leiavad ka edaspidi Lindgreni raamatud kodusest riiulist või raamatukogust üles.