paka.png

Tartu linna koolide meistrivõistlustel ujumises saavutasid kõrgeid kohti Tartu Hansa Kooli õpilased  Elis Treial, Kelly Kütt ja Martin Piilberg.

4.-5. klasside arvestuses saavutas Elis Treial 50 m vabaujumises I koha ja 100 m kompleksis II koha.

8.-9. klasside arvestuses samadel aladel, 50 m vabalt ja 100 m kompleksis, võttis kaksikvõidu  Martin Piilberg, samuti väga kiire oli tüdrukute arvestuses Kelly Kütt vastavalt IV ja III kohaga.

Martin leidis tee ujumise juurde tänu 2. klassis toimunud kohustuslikule ujumise algõpetusele. Kursuse lõppedes öeldi talle, et ta  võiks ujumisspordiga tegelema hakata. Martini vanemadki soovisid, et poiss omandaks korraliku ujumisoskuse. Esmalt oli Martin nõus käima kaks aastat, kuid nüüdseks on ujumisest saanud väga oluline osa tema elus. Hetkel on Martini eesmärgiks ujuda hästi nii praegusel ja järgmistel hooaegadel ning hoida oma kohta Eesti noorte koondises. Kaugemateks tulevikuplaanideks on saada MM poolfinaali, EM finaali ning loota seal ka medalile jõuda. Samuti proovib ta tänu ujumisele saada Ameerika ülikooli ning seal jätkata õppimise ning samuti treeningutega.

Kelly, Martini klassiõe, ujumistee sai samuti alguse kohustuslikust ujumise algõpetuse kursusest. Enne ujumisega kokku puutumist tegeles Kelly 6 aastat iluvõimlemisega. Kui ta võrdles ujumist iluvõimlemisega, siis tõdes ta, et ujumine sobib temale rohkem, sest nõuab suuremat vastupidavust ja areng on sekunditega täpselt mõõdetav. Kelly on osalenud ka mitmetel rahvusvahelistel ujumiskoolitustel. Nt viimatisel, Ameerikast pärit treeneri koolitusel, räägiti tüüpilistest tehnika vigadest, filmiti sinu tehnikat ja jagati harjutusvara, kuidas vigadest hoiduda. Lisaks ujumisalasele tarkusele areneb nende koolituste käigus ka keeleoskus, sest rahvusvaheliste koolituste töökeel on inglise keel. Koolidevahelise võistluse tulemustega ta väga rahule ei jäänud, aga lohutas end sellega, et tema on pigem pikkamaaujuja ja tema lemmikuteks on 200m, 400m ja 800m vabalt ujumise distantsid. Kellyl kindlaid tuleviku plaane ujumisega ei ole, aga plaanis on ikka jätkata ja oma tulemusi parandada ning ka Eesti MV-lt mõned poodiumikohad näpsata.Õnnitleme suurepäraste tulemuste puhul!