Vilistlaspaev.png

Meie kooli õpilased on tagasi Hlohovecist — rahvusvahelise eksliibriste loomise võistluse autasustamistseremoonialt. UNESCO egiidi all toimunud 15. eksliibriste loomise võistluse tulemus oli meie jaoks eriti särav, sest Eestisse tuli 2 auhinnalist kohta ja kutset auhinnatseremooniale esindama Eestit Hlohoveci linnas, Slovakkias 1. — 3. oktoobril 2015.

Mõlemate tööde autorid on Tartu Hansa koolist: Tuule Tars 8b klassist (juhendaja Elle Kaljuste) sai auhinna diplomi (honour diplom) tööga “A drop of water as light as air", Klara Nõmmik 9a klassist (juhendaja Tiina Kuus Lastekunstikoolist) sai žürii eripreemia. Auhind ja Eesti esindamine oli sedavõrd kaalukas seetõttu, et õpilasvõistluses osales 15 riiki 2330 tööga! Hlohoveci linnas korraldatud näitus teemal „Veemaailm" oli kõrgetasemeline, auhinnatseremoonia suurejooneline. Auhinnatud tööde näitus läheb edasi UNESCO peakontorisse Pariisi veel tänavu, 2015. aastal. Õpilased (Tuule Tars, Angelika Sofia Sapatšuk) ja kunstiõpetaja Elle Kaljuste sõnul jäädi pika nädalase reisiga marsruudil Baltimaad- Varssav- Krakow- Jasna (kesk-Tatrates)-Hlohovec-Bratislava väga rahule. „Tore oli viibida rahvusvahelisel kohtumisel meie kooli õpilastega, kes valdavad heal tasemel võõrkeeli, on võrdväärsed partnerid omaealistega exlibriste töötoas ja vestlusringis, oskavad hinnata Eesti kultuuri ning eestlust" rääkis õpetaja. Pilte saab näha siit.