Liblikad111.png

(Pere)konstellatsioonide avatud seminar toimub 28. oktoobril 2015 algusega kl. 18.00 Tartu Hansa Kooli raamatukogus.

Seminari kestvus orienteeruvalt 3 tundi. Osalemispanus: 2 eurot (= suupistepaus).

Mis on (pere)konstellatsioon?

Perekond on süsteem, milles kehtivad varjatud seadused määravad kõikide suhete toimimise sünnist surmani. Kui neid tundma õppida, võib leida selgituse ja lahenduse nii hingelistele kui kehalistele haigustele, ängistusele või põhjendamatult halvale enesetundele, trauma tagajärgedele, aga ka vanemate ja laste ning paarisuhte probleemidele. Ka pikka aega painavaid tööküsimusi, majanduslikke ja päranduse probleeme, samuti kutsumuse ja eduga seotud teemasid saab selle meetodi abil käsitleda.

Perekonstellatsioonis on võimalik teha nähtavaks muidu varjatud peresüsteemi geomeetria ja mõista, kuidas põlvest-põlve salvestatud info inimest mõjutab.

Pere on meie esimene süsteem. Elu jooksul kuulume mitmesse süsteemi (kool, erinevad töökohad, sõbrad jne). On olemas terve rida põhjuseid ja mustreid, mis takistavad süsteemi tervena ja elujõulisena toimimast. Neid süsteemseid põhimõtteid on võimalik nähtavaks muuta metoodika abil, mida nimetatakse konstellatsiooniks.

Konstellatsioon ehk süsteemne paigutus on elav kaart selle kohta, mis olukorras vaadeldav süsteem hetkel on. Konstellatsiooni võib nimetada ka muutuste juhtimise simulatsiooniks, sest nähtavale ilmuv informatsioon võimaldab kohe teha vajalikke otsuseid ja neid ka koheselt testida.

Oma osalemissoovist palun kirjutada meilile: marianne.son@gmail.com

Seminari viib läbi Marianne Juhanson, THK psühholoog ja konstellöör (süsteemne terapeut)