Vilistlaspaev.png

Head lapsevanemad ja õpetajad!

 

31.jaanuaril on taas võimalus tulla Annelinna kogukonna koolide lapsevanemate kooli, kus seekord saame täiendada oma oskuseid ja teadmisi „Oskuste õppe meetodist“ koos Angela Jakobsoniga. Koolitus on osalejatele tasuta.

Kohtume Tartu Hansa Kooli (Anne 63) aulas kella 18 - 19.30.

 

Liina Karolin-Salu

direktor

Tartu Hansa Kool

 

Lisainfo koolitajalt:

 

Oskuste õppe meetod

 

Oskuste õpe on laste probleemide lahendamise meetod, mis toetub lahenduskeskse lühiteraapia põhimõtetele. Oskuste õppe keskne idee käsitleb suurt osa laste probleemidest oskustena, mida on võimalik õppida või täiendada. Teisisõnu – lastel ei ole õigupoolest probleeme, vaid on oskused, mida nad ei ole veel ära õppinud. 15 sammuline sekkumistehnika pakub konkreetseid lahendusi lapsest hoolivale täiskasvanule, kuidas täiendada käitumismustrit uute oskustega. Meetod on sobilik lastele vanuses 3-12 

Minu jaoks on Oskuste õppe meetodi praktiseerimine olnud ääretult inspireeriv kogemus. Mulle meeldib Oskuste õppe meetodi julgustav, positiivne, motiveeriv lähenemine. Lastel on sageli vaja lihvida erinevaid vajaminevaid oskusi - kuulamise oskus, rahunemise oskus, abi küsimise oskus, koduste tööde tegemise oskus, sõbra oskus, riietusruumi oskus jpm. Oskuste õppe meetod teeb uute oskuste õppimise lustlikuks kogemuseks nii lapsele kui täiskasvanule. 

Soovi korral saab loengust kaasa osta Oskuste õppe käsiraamatu  (kirjastuse hind 10€). 

Samuti on võimalus tutvuda tegevuskaartidega, millega on võimalus mänguliselt toetada erinevate oskuste omandamist. Tegevuskaarte on erinevaid ja nende hinnad on vahemikus (10-18€). Tegevuskaardid: Tunnete kaardid, Lausete lõpetamise kaardid, Tugevate tunnetega toimetuleku kaardid, Vestluskaardid paaridel.

Raamatu ja tegevuskaartide müük sularahas.