triibud.png

Hansa kooli 9. klasside lõpuaktus toimub

16.06.2016 kell 16.00 kooli aulas.

 

 

Lisainfo siin.

Kool on suletud veel vähemalt kaks nädalat või kuni järgmise Haridusministeeriumi korralduseni.

 

Head lapsevanemad!

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulges Tartu linn kõik linna omanduses olevad avalikud spordi- ja mänguväljakud, sealhulgas ka koolihoovidel asuvad spordi- ja mänguplatsid. Samuti kõik muud avalikus kasutuses olevad kogunemiskohad.
Kõigil inimestel palutakse tungivalt püsida kodus või hoida õues liikudes 2-meetrist distantsi. Palume Teil arvestada neid juhiseid ja selgitada ka oma lastele nakatumisohtu, mis kaasneb kogunemistega vabas õhus või sõprade juures.
Linnavalitsus palub tungivalt mitte koguneda ka parkidesse, spordiradadele, Anne kanali äärde ja muudesse kohtadesse.
Selleks, et vältida viiruse levimist nii inimeselt inimesele kui ka kontaktpindade kaudu, ei tohiks lapsed käia külas sõpradel ning ei ole mõistlik lasta erinevate perede lapsi koos mängima.
Vabas õhus on kindlasti soovitav liikuda, kuid seda tuleks teha ainult koos oma leibkonna liikmetega kas oma kodu hoovis, metsaradadel või teistes mitte rahvarohketes kohtades.
Arstide sõnul on ainuvõimalik viis viiruse leviku piiramiseks isolatsioon. Kuigi statistiliselt on vanemaealised kõige ohustatum grupp, näitab Eesti kogemus, et ka noored ja terved inimesed on raskelt haigestunud.
Palume selgitada lastele kehtestatud piirangute vajadust ja tõsidust!
Rohkem infot ja täpsemaid käitumisjuhiseid leiab: www.tartu.ee/koroonaviirus

Head vanemad!

Seoses sellega, et 16.märtsil algab distantsõppe periood, jagame veidi informatsiooni ja olulisi artikleid, mida peame oluliseks teiega jagada.

Soovitame õpilastel pidada päevikut, kuhu saab kirja panna päevakava (õppetööga tegelemise aeg, puhkepausid, toidukorrad).  NB! Kindlasti vajavad lapsed teie abi ja nõuandeid, mida tähendab „päevikut pidama“, et see pole tavaline õpilaspäevik, vaid oma päeva ülestähendamise vorm.

Oluline on see, et õpilane tegeleks igal tööpäeval õppetööga ja leiaks võimalusi ka liikumispausideks (toas ja õues).

Kindlasti tuleks arvestada, et tööpäevadel kl 12-16 on võimalik õpilastel/ vanematel  õpetajatega kontakteeruda e-kooli (või kirja/telefoni  teel – seda annab õpetaja teada e-koolis, mismoodi suhtlemine on kõige sobilikum just tema ainet ja eripära arvestavalt), et saada vajalikku konsultatsiooni või teavet õppeülesannete täitmiseks.

Õpetajad panevad igal tööpäeval sama päeva õppeülesanded e-kooli hiljemalt kella 10ks, õpilastel tuleb need kodutööd üles laadida hiljemalt kl 19ks. 

Kuna distantsõpe nõuab palju veebipõhist suhtlust ja töötamist, palume tagada lastel ligipääs tehnilistele vahenditele. Kui on lapsi, kelle kodune õppimine on tehniliste takistuste tõttu võimatu, palume sellest klassijuhatajale märku anda. Sellisel juhul mõtleme, kuidas saame õppetööd eritingimustes korraldada.