9. detsembri hommikul sõitsid kõik 3. klassid Palamusele. Paras aeg oli oma silmaga üle vaadata peaaegu 150-aastane koolimaja, sest koolitunnis said õpikust katkendid „Kevadest“ loetud ning läbiarutatud, tegelaste ja ajastuga tutvust tehtud, film ära vaadatud.

Programm „Jõulud Paunveres“ oli väga tegevusterohke ja põnev. Kõik said osaleda kolmes töötoas. Pühade-eelses koolitunnis õpiti lugemist, rehkendamist, loeti piiblilugu, õpiti kodumaa – teadust ja lauldi harmooniumi saatel jõululaule. Lugemine oli muidugi vanas eesti keeles.Tunni lõpus kirjutas iga laps endale sule ja tindiga tunnistuse.

Koolimaja teisel korrusel kaunistas igaüks endale oma maitse järgi meelepärase piparkoogi ja meisterdas vahva jõulukaardi.

Köstri õunaaita olid põrandale laotatud õled, millel mängiti mängujuhi juhendamisel vanaaegseid jõulumänge, nagu „Vägikaika vedu“, „Looga alt läbipugemine“, „Kingsepp“, „Hane mõistatused“. Tutvuti ka vanade jõulukommetega ja Tahma – Toomaga. Õues sai aga leiba anda ja pai teha Lible lammastele ja lõkke ääres valas iga klass endale õnnetina. Lõkke ääres maitsesid ka viineripirukad ja piparkoogid ülihästi.