bnner_2.jpg

Lastekaitsepäeval, 1. juunil osalesid Hansa kooli 5. klassi õpilased Averiin Hummal ja Saara Tosmin  Kadrioru roosiaias presidendi kirja- ja mõttetalgute „Millist Eestit me siis tahame?“ tänuüritusel.

President Alar Karise algatatud kirja- ja mõttetalgud toimusid 19. jaanuarist kuni 14. veebruarini. Algatusele vastas 564 kooliõpilast vanuses 7-19 eluaastat.   Kirjutati oma mõtteid ja tundeid praegusest Eestist ja tulevikust, saadeti humoorikaid mõistujutte, aga ka valusaid pihtimusi iseenda, oma pere ja sõprade elumuredest.

Tänuüritus, kuhu olid kutsutud silmapaistvamate kirjutiste autorid, algas president Alar Karise tänukõnega kõigile kirja- ja mõttetalgutel osalenud õpilastele. Seejärel loeti ette üks võistlustöö ja esines Inger, nauditi maitsvaid suupisteid ning tehti ühisfoto. Piduliku vastuvõtu lõpus avati Kadriorus ühiselt välinäitus, kus on avaldatud kirja- ja mõttetalgutel osalenud noorte mõtteid Eestist.

Tore oli näitusel märgata lisaks Averiini ja Saara mõtetele (juhendaja Lea Sokman) väljavõtteid ka mitmete teiste Hansa kooli õpilaste töödest. Hansa koolist saadeti talgutele 11 õpilase tööd. 5.-6. klassi õpilasi juhendas Lea Sokman ja 7. ning 9. klassi õpilasi Siim Karnö.

Julget pealehakkamist kõigile edaspidiseks!