pakapikud.jpg

Kui küsida, kes on Mika Keränen, siis pole vaja vastust pikalt oodata. Iga meie kooli 1.-3.klassi laps teab, et  tegemist on kirjanikuga. Paljud on lugenud suure huviga mitmeid tema kirjutatud raamatuid, sest neis jätkub põnevust lausa viimase peatüki lõpuni.

8.aprillil oli tore võimalus kohtuda kirjanik Mika Keräneniga. Õpilastel oli varuks suur hulk põnevaid küsimusi – küll selle kohta, kus kirjanik raamatute kirjutamiseks inspiratsiooni ammutab ja kas raamatute tegelased on päris või välja mõeldud ning mitu fänni kirjanikul üldse on. Lisaks said lapsed teada, et tema jalgpalliteemalised raamatud on kirjutatud asjatundjana, sest ka kirjanikuhärra on mänginud ning õpetanud raamatute kirjutamise vahepeal jalgpalli või siis hoopis vastupidi.  Üsna huvitav oli teada saada sedagi, et kirjanik elab hoopiski Annelinnas, kuigi paljude tema raamatute tegevus toimub Supilinnas.

Mitmed lapsed kasutasid võimalust osta otse kirjanikult vahvaid raamatuid, kuhu said lisaks veel ka autogrammi. Paljude jalgpallihuviliste laste lugemislaual on nüüd „Armando ja Ahjulinnud“ või „Väravajoonel“. Seiklusjuttude huvilistel  „Vanemuise väits“ või „Khaba ja Nebra“ ning teisigi vahvaid Mika Keräneni kirjutatud raamatuid.

Põnev on lugeda raamatuid, mille tiitellehel ilutseb kirjaniku autogramm ning oled kohtunud ja rääkida saanud kirjanikuga isiklikult!